НАЦИОНАЛНА ПЛАТФОРМА ЗА ЖЕНСКО ПРЕТПРИЕМНИШТВО

Blog

In quo meis probatus perpetua. Has epicuri percipit comprehensam et. Ad iusto ludus has, omnium copiosae pertinax nec ut. Usu at suas lucilius abhorreant, audire viderer vituperatoribus no nec. Nam ullum commodo ne. Sed suas legere ad, nominati salutatus molestiae at eum, nostrum oportere sententiae...

Денес, во просториите на општина Велес беше остварен состанок на  Претседателката на Националната платформа за женско претприемништво  Валентина Дисоска и Емилија Андонова, Координатор за градење на капацитети во НПЖП со  Претседателката на Комисијата за еднакви можности помеѓу мажите и жените од општина Велес , Весна...

Денеска, тимот на Националната платформа за женско претприемништво, предводена од претседателката на Националната платформа  Валентина Дисоска. одржа  работна средба со претставници на  општина Градско. На средбата беше потпишана Декларација за подршка и развој на женското претприемништво од страна на  Претседателката на Советот на Општината ,...

Денеска во Струмица во организација на  Националната платформа за женско претприемништво, се одржа Форум за женско претприемништво во Југоисточниот плански регион.           Форумот кој го организиараше и  модерираше  Координаторката за регионот Ксенија Манева -Вангелова,  го отвори со свое обраќање  Претседателката на Националната...

Имате одлична идеја, но не сте сигурни дали можете да ја претворите во реален бизнис? Претприемништвото звучи како нешто што би можело да биде ваша идна професија, но сеуште немате доволно познавање за него? Имате одличен тим од креативци со кој би можеле да развиете сосема нов...

На настаните одржани во сабота за подршка и развој на социјалните претпријатија во Охрид и Скопје, беше претставена и присутна Националната платформа за женско претприемништво. Во Охрид на настанот присуствуваа координаторката и амбасадорката на НПЖП од Југозападниот плански регион, Сузана Наумовска и Јасмина Николоска кои придонесоа...

Елиф Мамути, Амбасадорка за Полошкиот плански регион на Националната платформа за женско претприемништво. Своето образование го има завршено на Уиверзитетот Хаџџеттепе воTурција.  Образованието на странски јазици и вклученоста во многу проекти и овозможило активно да зборува  македонски, турски, албански и англиски јазик. Како позначајни проекти на кои...

 Јасмина Николоска од Струга, дипломиран менаџер по царина и шпедиција, е  амбасадорка  на Југозападен регион на НПЖП. Со своите активности и ангажман во следниот период же ги анимира младите жени и ќе ги поттикнува да го прифатат светот на женското претприемништво, кој ќе им донесе...

По изборот на осумте локални Амбасадорки кои ќе работат на темата женско претприемништво, промоција и развој на локално нив, Националната платформа овие три недели организираше тренинг програма за политики и лидерство.  ·         Програмата ќе биде составена од три компоненти: 1.       Вовед во процесите на јавната политика 2.       Вовед во концептот на...

На 23 септември ќе се одржи предавање на тема: Едукација за создавање на простор за локални инвеститори во Центарот за Технологии, Трансфер и Иновации- INNOFEIT. Доаѓањето на Петер Адамс се должи на успешно завршен fellowship на Олга Рајчиќ,  која беше дел од програмата YTILI. Според испратен ...

Ана Плетварац е Амбасадорка на Пелагонискиот плански регион и стана дел од тимот на Националната платформа за женско претприемништво. ...

Проектот е имплементиран од: